Telewizja Rodzina

TV RODZINA.pl  początek…

Historia naszej telewizji rozpoczęła się z początkiem roku 2010, kiedy to z inicjatywy pana Jakuba Maryniaczyka (Duszpasterstwo Wawrzyny) i pana Zdzisława Maja (Katolicka filmedia.tv) Ksiądz Arcybiskup Marian Gołębiewski, ówczesny Metropolita Wrocławski powołał dekretem 182/2010 z 25 lutego 2010 roku Katolicką Internetową Telewizję Archidiecezji Wrocławskiej, równocześnie wyznaczając asystenta kościelnego, opiekuna duchowego przedsięwzięcia w osobie ks. dra Cezarego Chwilczyńskiego, dyrektora Radia Rodzina.

W pierwszym etapie organizacyjnym zbudowane zostało archiwum filmów przez lata gromadzone na taśmach Betacam i VHS. Materiał częściowo był dostępny na stronach filmedia.tv Równocześnie trwały próby i przygotowania do transmisji na żywo. Prace nad wyborem technologii transmisji video i strony internetowej.

Na przełomie roku 2012/2013 przeprowadziliśmy pilotażowe wdrożenie systemu transmisji online we wrocławskiej Katedrze, wykorzystując do tego celu zainstalowane tam wcześniej kamery monitoringu oraz we współpracy z panem Piotrem Pietrusem (Wspólnota Hallelu Jah z Wrocławia) pierwsze udane transmisje internetowe prowadzone z codziennych, wieczornych Mszy Świętych z Katedry Wrocławskiej.

Zapadała decyzja o nadaniu nazwy powstającej telewizji internetowej i narodziła się TVRODZINA.pl
Powstała strona łącząc w sobie wcześniejsze doświadczenia filmedia.tv, hallelujah.pl\tv oraz Radia Rodzina.

Od tego momentu na stronie znalazły się materiały, filmy, reportaże z życia naszej diecezji. Można zobaczyć codzienną transmisję na żywo z Mszy Św. z katedry wrocławskiej, okazjonalne transmisje z różnych uroczystości i wydarzeń. Kiedy nie transmitujemy obrazu, na stronie można przeglądać materiały archiwalne (VOD) oraz posłuchać online Radia Rodzina.

TV Rodzina.pl rozwój…

W roku 2014 do organizatorów przedsięwzięcia dołączyła Fundacja Vide et Crede, specjalizująca się w ewangelizacji wizualnej - bilbordowej i filmowej.

Wraz ze służbami Wrocławskiej Pieszej Pielrzymki - Pielgrzymka TV, prowadzimy transmisję i relacje na żywo z Pielgrzymki do Częstochowy i Trzebnicy.

Wraz z Radiem Rodzina i Fundacją Vide et Crede planujemy uruchomić profesjonalne studio nagrań, z myślą o tworzeniu programów informacyjnych i społeczno-kulturalnych.  Wszystkie te działania zmierzają do emisji programów w trybie ciągłym.

TV Rodzina.pl potrzeby…

TV RODZINA chce czynnie uczestniczyć w życiu archidiecezji wrocławskiej, zapowiadając i relacjonując szereg reportaży telewizyjnych z wydarzeń dziejących się poszczególnych parafiach, na Papieskim Wydziale Teologicznym czy w wrocławskim Seminarium Duchownym relacjonując posługę biskupów. Materiały dostępne będą w systemie VOD (wideo na żądanie).

W pomieszczeniach radia buduje się obecnie studio telewizyjne i adoptuje pomieszczenie dla potrzeb tworzenie programu telewizyjnego.

Prosimy o pomoc w realizację tego dzieła ewangelizacji poprzez media:

  • rozpropagowanie adresu internetowego wśród parafian TV Rodzina; www.tvrodzina.pl 
  •  modlitwę w intencji dzieła jakim jest tworzenie nowej regionalnej katolickiej rozgłośni telewizyjnej oraz wszystkich osób, które je współtworzy
  • wpłatę dowolnej ofiary na konto: Fundacja Vide et Crede, ul. Eluarda 2, 54-019 Wrocław
    nr konta 36 1090 1522 0000 0001 3206 3359 z dopiskiem „TVRodzina";
  • wsparcie TV Rodzina poprzez zapraszanie na parafialne uroczystości z których przygotowywane będą pamiątkowe relacje na płytach DVD (komunia, bierzmowanie itp.). Możemy również z każdej uroczystości przeprowadzić transmiję internetową na żywo.

Od możliwości finansowych zależy rozwój TV Rodzina, jej wyposażenie techniczne. Liczymy, iż dzięki życzliwości naszych widzów powoli to dzieło będzie się rozwijać.

 Możesz pomóc: Pomódl się ! Poleć nas ! Podziel się !

Wesprzyj przez Transferuj.pl 

Lub poprzez wpłatę na numer konta bankowego:
Fundacja Vide et Crede św. Jana Pawła II*
14 1750 0012 0000 0000 2331 6226
z dopiskiem "Darowizna na cele statutowe fundacji"

*Fundacja Vide et Crede św. Jana Pawła II
ul. Eluarda 2 54-019 Wrocław (PL)
KRS: 0000487864   NIP 8952026229   REGON: 022307879